Šiame straipsnyje detaliai apžvelgiamos Skoda Yeti variklių versijos, jų galios charakteristikos, degalų sąnaudos ir techniniai duomenys. Pagrindinis dėmesys skiriamas 1.2 TSI benzininėms ir įvairiems dyzeliniams varikliams, kuriuos iš esmės galima rasti modelio starto ir galutinės gamybos laikotarpiuose (2009-2013).
Apžvalga: visos 10 Skoda Yeti variklių versijos
Šioje dalyje pateikiama peržiūra apie visas 10 Yeti variklių versijų, skaičiuojant pagal kuro tipą ir įrangos variantus:
- 1.2 TSI (105 KM) Benzinas - 2009-2013, 105 KM, 175 Nm, 1 197 cm³, Benzinas, 0-100 km/h 11,8 s, 175 km/h, mišinės sąnaudos - mieste 7,6 l/100 km, užmiestyje 5,9 l/100 km, mišrus ciklas 6,4 l/100 km, Euro 5.
- 2.0 TDI (81 kW) Dyzelinis - rinkoje dažnai matomas kaip vienas iš pagrindinių dyzelinių variantų; išsiskiria puikia dinamika mieste ir pakanka pravažumo, rida gali būti >274 tūkst. km.
- 2.0 TDI (103 kW) Dyzelinis - aktyvus variklis su gera traukos jėga, visiems ratus įrangos komplektuose, išskirtinai ekonomiškas esant ilgesnėms kelionėms ir miškui.
- 1.8 TSI / 1.8 Turbo (tikslios galios gali skirtis) - mechaninė pavarų dėžė, 4 varomi ratai, gera garso izoliacija, dinamiškas, puikus važiavimas mieste ir keliuose.
- 1.6 TDI (neseniai pristatomi variantai) - ekonominis dyzelinis pasirinkimas su subalansuota galia ir mažomis degalų sąnaudomis.
- 2.0 TDI (varijuojančios galios) - dažnai matomi 103 kW/81 kW variantai, prieinama traukos jėga, puikiai tinka visureigio poreikiams.
- 1.4 TSI arba panašūs mažesni turbo varikliai - skirti tiems, kurie prioritetą teikia mažesnėms degalų sąnaudoms.
- 1.6 MPI arba kiti benziniai varikliai - atsiranda retai, dažnai kaip papildomi trims variacijos požiūriais į benziną.
- 2.0 FSI arba 2.0 tsi - retai pasitaikantys variantai su didesniu dinaminiu potencialu, priklauso nuo rinkos ir metų.
- Kitų metų ir rinkinių konfigūracijos - papildomai versijų, priklausomai nuo rinkos ir užsakymų.
Konkreti jėgainė: 1.2 TSI (105 KM) benzinas
Variklio specifikacijos (gamybos laikotarpis 2009-2013):
- Gamybos metų diapazonas: 2009-2013
- Variklio tipas: Vidaus degimo variklis
- Darbinis tūris: 1 197 cm³
- Degalų tipas: Benzinas
- Galia: 105 KM
- Sukimo momentas: 175 Nm
- Pagreitis 0-100 km/h: 11,8 s
- Maksimalus greitis: 175 km/h
- Miesto ciklo degalų sąnaudos: 7,6 l/100 km
- Užmiestis degalų sąnaudos: 5,9 l/100 km
- Mišrus ciklas degalai: 6,4 l/100 km
- Emisijos standartas: Euro 5
- Kūno tipas: SUV
- Vietų skaičius: 5

Techniniai duomenys ir charakteristikos
Pagal pateiktą informaciją, Yeti buvo apibūdinama kaip ekonomiška mašina su geru dinamiškumu ir patogumu įlipimui/įlipimui, taip pat su puikia erdve ir galimybe naudotis lanksčiais priekabos ar bagažo skyriais. Daugeliui vartotojų svarbu, kad skirtingos variklio versijos patenkintų tiek kasdienę miesto veiklą, tiek ilgas keliones.
Vairavimo atsiliepimai ir praktika
Jaunų ir patyrusių vairuotojų komentarai atskleidžia šias tendencijas:
- Ekonomiškumas ir puiki dinamika su dyzeliniais varikliais, ypač 2.0 TDI konfigūracijos.
- Vidutinio dydžio salonas su gera erdve ir galimybe išimti galines sėdynes, norint sukurti didesnį bagažo skyrių.
- Tinkama priekabos traukos jėga ir puikus važiavimas per užmiesčio keliai, tačiau pakaba gali būti standesnė atsižvelgiant į mišrų reljefą.
- Rida gali būti aukšta (pvz., >274 tūkst. km) su tinkama priežiūra, nereikalauja dažnų skysčių papildymų ar gedimų.
Techniniai duomenys įrišimui
Gali būti naudinga nustatyti transporto priemonės istoriją VIN diagnostikos pagalba, kad patikrinti variklio, įrangos, ridos įrašus bei įvertinti galimus pažeidimus prieš perkant.

Trumpos vartotojų nuomonės ir patirtis
- „Ekonomiška mašina, puiki dinamiką, patogus įlipimas“
- „Rida >274k, variklis jokių rimtų gedimų, jokių skysčių deginimo požymių“
- „2.0 TDI 81 kW - pakankamai miesto sąlygomis, geras traukos ir manevringumas“
- „Mieste lengva įveikti siauras gatveles, tačiau kartais pakaba laikoma standesnė“
Techniniai priedai: kur rasite daugiau informacijos
Jeigu norite dar išsamiau patikrinti tam tikros Yeti jėgainės konfigūraciją, rekomenduojama atlikti VIN ataskaitą - ji gali patvirtinti konkretų variklį, įrangą, ridą ir registruotus pažeidimus prieš pirkimą.
Euro NCAP | Skoda Yeti | 2010 | ESC test
Statistiniai duomenys ir išvada
Skoda Yeti siūlo platų variklių asortimentą: nuo 1.2 TSI benzininio iki kelių dyzelinių variantų su skirtingais galios lygiais. Atsižvelgiant į poreikį, galima pasirinkti ekonomišką kasdieniam naudojimui arba galingesnį dyzelinį variantą, kuris tinka ilgesniems kelionėms ar didesniam kroviniui.